SRS Orlik Ruda Śląska - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Reklama

Najnowsza galeria

Turniej w Radzionkowie
Ładowanie...

Kalendarium

24

07-2014

czwartek

Trening godz 10:10- 11:40 Orlik

25

07-2014

piątek

26

07-2014

sobota

27

07-2014

niedziela

28

07-2014

pon.

29

07-2014

wtorek

30

07-2014

środa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 4 gości

dzisiaj: 48, wczoraj: 551
ogółem: 119 375

statystyki szczegółowe

Kontakty

KTO WCHODZI

free counters

Historia Klubu

Szkółka Rekreacyjno-Sportowa "ORLIK" Ruda Śląska

Klub powstał 26 października 2009 roku.

Sprawozdanie z działalności klubu SRS Orlik Ruda Śląska za rok 2009

Klub SRS „Orlik” Ruda Śląska powstał 26. 10. 2009 roku. W tym okresie (dwa miesiące) nasze stowarzyszenie zorganizowało i przeprowadziło dwie imprezy rekreacyjno-sportowe:

Dnia 4.12.2009 odbył się „Wielobój Przedszkolaków” (udział wzięło 60 przedszkolaków).

W dniu 11.12.2009 odbył się „Rodzinny Turniej – „keep fit”.

 

 

Grupa dzieci rocznika 2002 i młodsi dnia 12.12.2009 wzięła udział w „Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej” organizowanym przez „Gwiazdę” Ruda Śląska. Prowadzimy ciągły nabór na zajęcia rekreacyjno-sportowe z gier zespołowych dla dzieci i młodzieży. Cykliczne zajęcia prowadzone przez nasz klub cieszą się dużym zainteresowaniem, na chwilę obecną regularnie na zajęcia uczęszcza około 80 osób.

Sprawozdanie z działalności klubu SRS Orlik Ruda Śląska za rok 2010

 

W roku 2010 klub prowadził szkolenie w dwóch dyscyplinach piłka nożna oraz siatkówka. W klubie szkolenie dzieci prowadzi pięciu trenerów. Grupę siatkarek rocznik 2000 w ramach klasy sportowej, prowadzi trener Agnieszka Skowronek. Z piłki nożnej I grupę naborową „Orliki” (dzieci rocznik 2003/2004) prowadzi trener Aleksander Ślusarek, II grupę rocznik 2003/2004 prowadzi trener Krzysztof Błoński, III grupę rocznik 2002 prowadzi trener Andrzej Stanikowski, IV grupę rocznik 2000/2001 prowadzi trener Krzysztof Błoński (rocznik 2000 dodatkowo prowadzony jest w ramach klasy sportowej). Raz w tygodniu odbywały się zajęcia dla bramkarzy wszystkich roczników z trenerem Karolem Bolikiem. Dzieci trenujące w klubie ubezpieczone są od nieszczęśliwych wypadków, a trenerzy mają wykupione ubezpieczenie OC.

 

Treningi:

 

Zajęcia prowadzone  na orliku w okresie od wiosny do jesieni w grupach I,II,III z częstotliwością 3 razy w tygodniu + mecz, turniej w okresie zimowym 2 razy w tygodniu + mecz, turniej. Z kolei grupa dziewczyn (siatkówka) oraz grupa IV 2000 rocznik zajęcia prowadzone są w ramach klasy sportowej codziennie od poniedziałku do piątku. W okresie zimowym zajęcia odbywały się na Sali gimnastycznej SP 2, SP 21, G 6 oraz hali na ul. Dunikowskiego.

Regularne rozgrywki:

Grupy piłki nożnej (za wyjątkiem naborowej – „Orliki”) biorą udział w regularnych, cyklicznych rozgrywkach. Grupa II oraz III uczestniczy w rozgrywkach organizowanych przez UKS Jedność Siemianowice pn „Liga Maluchów” , grupa IV bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez podokręg katowicki Śl ZPN.

 

Turnieje:

 

Najmłodsza grupa – I „Orliki”, która powstała w wakacje rozegrała już swój pierwszy turniej. Zawodnicy wzięli udział w zawodach organizowanych 4 grudnia przez UKS Szopienice. Grupa II (rocznik 2003/2004)

 

Grupa II uczestniczyła w następujących turniejach piłkarskich:

14 marca w turnieju halowym organizowanym przez Gwiazdę Ruda Śląska o puchar firmy „Bisset Cup”,

kolejny turniej to wyjazd do Łodzi w dniu 30 maja na Turniej „Matusiak Cup – pierwszy krok w dziecięcy sport” organizowany przez SMS Łudź.

Z kolei 18 czerwca drużyna wzięła udział w turnieju organizowanym przez Jedność Siemianowice Śląskie – „Jedność Cup – puchar Śląska dzieci”

14 listopada grupa wzięła udział w turnieju organizowanym przez AKS Mikołów

 5 grudnia grupa uczestniczyła w turnieju organizowanym przez Józefkę Chorzów

 

Grupa III uczestniczyła w następujących turniejach piłkarskich:

22 luty chłopcy uczestniczyli w turnieju halowy organizowany przez Gwiazdę Ruda Śląska o puchar prezesa firmy „Energo-Inwest”

6 marca grupa rywalizowała w halowym turnieju piłki nożnej żaków, który był organizowany przez K.S. Stadion Śląski Chorzów

 30 maja rocznik 2002 wyjechał do Opola na turniej „Hyundai Cup 2010” organizowany przez AP Opole

W dniu 5 czerwca nasz klub organizował dla rocznika 2002 turniej piłki nożnej pn „Orlik Cup 2010”. Turniej został zorganizowany na orliku w Rudzie Śląskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrodzono również najlepszych zawodników oraz wyróżniono króla strzelców i najlepszego bramkarza turnieju . Dzieci otrzymały słodycze, napoje oraz owoce.

14 listopada wzięli udział w halowym turnieju organizowanym przez AKS Mikołów

12 grudnia chłopcy rywalizowali w halowym turnieju organizowanym przez klub Józefka Chorzów

Grupa IV uczestniczyła w następujących turniejach piłkarskich:


 6 luty turniej halowy organizowany przez Promotor Zabrze o puchar Mikulczyce Cup (grupa 2001)

14 luty turniej halowy organizowany przez Gwiazdę Ruda Śląska o puchar prezesa UUTZ Stych

 21 luty turniej halowy o puchar prezesa SRS Gwiazda Ruda Śląska (grupa 2001)

 6 marca grupa uczestniczyła w turnieju halowym organizowanym przez Promotor Zabrze

 26 maja chłopcy wzięli udział w eliminacjach turnieju z podwórka na stadion o puchar Tymbarku, turniej eliminacyjny zorganizowano Szopienicach

 13 czerwca grupa wzięła udział w turnieju Orlik Cup 2010 organizowanym przez Orlik Blachownia

 26 czerwca nasz klub organizował dla rocznika 2000 i młodszych turniej, który miał być również drugą rundą zmagań „LIGI ORLIKA”. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, każda drużyna otrzymała piłkę (replikę oficjalnej piłki mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA – „JABULANI), wyróżniono najlepszych zawodników każdej drużyny koszulkami z logo oficjalnego sponsora mistrzostw świata w RPA - VISA

13 listopada drużyna wzięła udział w halowym turnieju organizowanym przez Orlik Blachownia – „Zima Orlik Cup 2010”

 27 listopada zawodnicy wzięli udział w turnieju organizowanym przez klub Herkules Kochanowice o puchar firmy Tel-Com

 4 grudnia drużyna uczestniczyła w turnieju mikołajkowym organizowanym przez Wyzwolenie Chorzów

Z koleji grupa dziewczynek rocznik 2000 – siatkówka, zostały zorganizowane dwa turnieje w marcu i czerwcu w uproszczonej formie gry – „Wybijanka siatkarska”

 

Szkółka R-S Orlik organizowała szereg imprez rekreacyjno- sportowych dla mieszkańców miasta Ruda Śląska:

 

1 kwietnia został zorganizowany halowy turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2001 na hali Szkoły podstawowej nr 21. Zaproszone zostały szkoły z Bykowiny i Kochłowic, które walczyły o puchar prezesa SRS Orlik Ruda Śląska.

 

Od kwietnia do czerwca klub organizował wspomnianą wcześniej „LIGĘ ORLIKA”. Rozgrywki odbywały się dla rocznika 2000 i młodszych co sobotę na orliku, druga runda rozgrywek odbyła się w formie jedno dniowego turnieju 26 czerwca.

 

Klub SRS Orlik 12 czerwca był współorganizatorem „FESTYNU RODZINNEGO” pod patronatem radnego Władysława Dryja. W ramach festynu klub zorganizował rozgrywki piłkarskie na orliku dla dorosłych oraz gry i zabawy dla dzieci na tartanowym boisku wielofunkcyjnym.

 

W dniu 6 listopada z okazji pierwszego roku istnienia szkółki, zorganizowana została na sali SP 21 impreza rekreacyjno-sportowa „KEEP FIT” Rywalizacja odbywała się w formie wyścigów rzędu. Konkurencje, w których sprawnością wykazały się do pary jeden rodzic oraz dziecko.

 

Druga edycja imprezy sportowej, w której rywalizowały przedszkola – „Wielobój Przedszkolaków” odbyła się 12 listopada na sali SP 21.


Dużym sukcesem klubu jest zaproszenie do współpracy w projekcie AKADEMIA ORLIKA. Organizatorem Akademii Orlika jest Bank Zachodni WBK, patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem jest PSBP (Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy). Program jest obecnie skierowany dla dzieci rocznika 2002, składa się z trzech etapów. I etap NABÓR, II etap WAKACJE Z ORLIKIEM, III etap SZKOLENIE. Jego celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do regularnego uprawiania sportu oraz identyfikacja utalentowanych ruchowo chłopców i dziewcząt, a następnie skierowanie ich do 10-miesięcznej szkółki prowadzonej na wybranych boiskach Orlik (w tym przypadku w Rudzie Śląskiej przez nasz klub). W ramach szkółki dzieci pod okiem doświadczonych trenerów rozwijają swoją sprawność ruchową oraz uczą się podstaw techniki piłkarskiej.

 

Wsparcie klubu

Wsparcie dla administratora ulubionej strony klubowej

Wspomóż!

Reklama

Zegar

Logowanie

Wyniki

Ostatnia kolejka 26
SRS Gwiazda Ruda Śląska 10:0 GKS Urania Ruda Śląska
Ruch Chorzów S.A. 4:2 SRS Orlik Ruda Śląska
PKS Józefka Chorzów 0:2 MKS Śląsk Świętochłowice
GKS Katowice 4:1 AKS CEZ ELCHO Wyzwolenie Chorzów
GKS Grunwald Ruda Śląska 0:4 KS Stadion Śląski Chorzów
GKS Wawel Ruda Śląska pauza
UKS Ruch Chorzów pauza

Ostatnie spotkanie

Ruch Chorzów S.A.SRS Orlik Ruda Śląska
Ruch Chorzów S.A. 4:2 SRS Orlik Ruda Śląska
2014-06-15, 10:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 27

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Sport.pl