SRS Orlik Ruda Śląska - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Reklama

Kipsta F700

Najnowsza galeria

Festyn / Pożegnanie Trenera Marcina
Ładowanie...

Kalendarium

05

07-2015

niedziela

06

07-2015

pon.

07

07-2015

wtorek

08

07-2015

środa

09

07-2015

czwartek

10

07-2015

piątek

11

07-2015

sobota

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 4, wczoraj: 68
ogółem: 228 162

statystyki szczegółowe

Kontakty

Historia Klubu

Szkółka Rekreacyjno-Sportowa "ORLIK" Ruda Śląska

Klub powstał 26 października 2009 roku.

Sprawozdanie z działalności klubu SRS Orlik Ruda Śląska za rok 2009

Klub SRS „Orlik” Ruda Śląska powstał 26. 10. 2009 roku. W tym okresie (dwa miesiące) nasze stowarzyszenie zorganizowało i przeprowadziło dwie imprezy rekreacyjno-sportowe:

Dnia 4.12.2009 odbył się „Wielobój Przedszkolaków” (udział wzięło 60 przedszkolaków).

W dniu 11.12.2009 odbył się „Rodzinny Turniej – „keep fit”.

 

 

Grupa dzieci rocznika 2002 i młodsi dnia 12.12.2009 wzięła udział w „Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej” organizowanym przez „Gwiazdę” Ruda Śląska. Prowadzimy ciągły nabór na zajęcia rekreacyjno-sportowe z gier zespołowych dla dzieci i młodzieży. Cykliczne zajęcia prowadzone przez nasz klub cieszą się dużym zainteresowaniem, na chwilę obecną regularnie na zajęcia uczęszcza około 80 osób.

Sprawozdanie z działalności klubu SRS Orlik Ruda Śląska za rok 2010

 

W roku 2010 klub prowadził szkolenie w dwóch dyscyplinach piłka nożna oraz siatkówka. W klubie szkolenie dzieci prowadzi pięciu trenerów. Grupę siatkarek rocznik 2000 w ramach klasy sportowej, prowadzi trener Agnieszka Skowronek. Z piłki nożnej I grupę naborową „Orliki” (dzieci rocznik 2003/2004) prowadzi trener Aleksander Ślusarek, II grupę rocznik 2003/2004 prowadzi trener Krzysztof Błoński, III grupę rocznik 2002 prowadzi trener Andrzej Stanikowski, IV grupę rocznik 2000/2001 prowadzi trener Krzysztof Błoński (rocznik 2000 dodatkowo prowadzony jest w ramach klasy sportowej). Raz w tygodniu odbywały się zajęcia dla bramkarzy wszystkich roczników z trenerem Karolem Bolikiem. Dzieci trenujące w klubie ubezpieczone są od nieszczęśliwych wypadków, a trenerzy mają wykupione ubezpieczenie OC.

 

Treningi:

 

Zajęcia prowadzone  na orliku w okresie od wiosny do jesieni w grupach I,II,III z częstotliwością 3 razy w tygodniu + mecz, turniej w okresie zimowym 2 razy w tygodniu + mecz, turniej. Z kolei grupa dziewczyn (siatkówka) oraz grupa IV 2000 rocznik zajęcia prowadzone są w ramach klasy sportowej codziennie od poniedziałku do piątku. W okresie zimowym zajęcia odbywały się na Sali gimnastycznej SP 2, SP 21, G 6 oraz hali na ul. Dunikowskiego.

Regularne rozgrywki:

Grupy piłki nożnej (za wyjątkiem naborowej – „Orliki”) biorą udział w regularnych, cyklicznych rozgrywkach. Grupa II oraz III uczestniczy w rozgrywkach organizowanych przez UKS Jedność Siemianowice pn „Liga Maluchów” , grupa IV bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez podokręg katowicki Śl ZPN.

 

Turnieje:

 

Najmłodsza grupa – I „Orliki”, która powstała w wakacje rozegrała już swój pierwszy turniej. Zawodnicy wzięli udział w zawodach organizowanych 4 grudnia przez UKS Szopienice. Grupa II (rocznik 2003/2004)

 

Grupa II uczestniczyła w następujących turniejach piłkarskich:

14 marca w turnieju halowym organizowanym przez Gwiazdę Ruda Śląska o puchar firmy „Bisset Cup”,

kolejny turniej to wyjazd do Łodzi w dniu 30 maja na Turniej „Matusiak Cup – pierwszy krok w dziecięcy sport” organizowany przez SMS Łudź.

Z kolei 18 czerwca drużyna wzięła udział w turnieju organizowanym przez Jedność Siemianowice Śląskie – „Jedność Cup – puchar Śląska dzieci”

14 listopada grupa wzięła udział w turnieju organizowanym przez AKS Mikołów

 5 grudnia grupa uczestniczyła w turnieju organizowanym przez Józefkę Chorzów

 

Grupa III uczestniczyła w następujących turniejach piłkarskich:

22 luty chłopcy uczestniczyli w turnieju halowy organizowany przez Gwiazdę Ruda Śląska o puchar prezesa firmy „Energo-Inwest”

6 marca grupa rywalizowała w halowym turnieju piłki nożnej żaków, który był organizowany przez K.S. Stadion Śląski Chorzów

 30 maja rocznik 2002 wyjechał do Opola na turniej „Hyundai Cup 2010” organizowany przez AP Opole

W dniu 5 czerwca nasz klub organizował dla rocznika 2002 turniej piłki nożnej pn „Orlik Cup 2010”. Turniej został zorganizowany na orliku w Rudzie Śląskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrodzono również najlepszych zawodników oraz wyróżniono króla strzelców i najlepszego bramkarza turnieju . Dzieci otrzymały słodycze, napoje oraz owoce.

14 listopada wzięli udział w halowym turnieju organizowanym przez AKS Mikołów

12 grudnia chłopcy rywalizowali w halowym turnieju organizowanym przez klub Józefka Chorzów

Grupa IV uczestniczyła w następujących turniejach piłkarskich:


 6 luty turniej halowy organizowany przez Promotor Zabrze o puchar Mikulczyce Cup (grupa 2001)

14 luty turniej halowy organizowany przez Gwiazdę Ruda Śląska o puchar prezesa UUTZ Stych

 21 luty turniej halowy o puchar prezesa SRS Gwiazda Ruda Śląska (grupa 2001)

 6 marca grupa uczestniczyła w turnieju halowym organizowanym przez Promotor Zabrze

 26 maja chłopcy wzięli udział w eliminacjach turnieju z podwórka na stadion o puchar Tymbarku, turniej eliminacyjny zorganizowano Szopienicach

 13 czerwca grupa wzięła udział w turnieju Orlik Cup 2010 organizowanym przez Orlik Blachownia

 26 czerwca nasz klub organizował dla rocznika 2000 i młodszych turniej, który miał być również drugą rundą zmagań „LIGI ORLIKA”. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, każda drużyna otrzymała piłkę (replikę oficjalnej piłki mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA – „JABULANI), wyróżniono najlepszych zawodników każdej drużyny koszulkami z logo oficjalnego sponsora mistrzostw świata w RPA - VISA

13 listopada drużyna wzięła udział w halowym turnieju organizowanym przez Orlik Blachownia – „Zima Orlik Cup 2010”

 27 listopada zawodnicy wzięli udział w turnieju organizowanym przez klub Herkules Kochanowice o puchar firmy Tel-Com

 4 grudnia drużyna uczestniczyła w turnieju mikołajkowym organizowanym przez Wyzwolenie Chorzów

Z koleji grupa dziewczynek rocznik 2000 – siatkówka, zostały zorganizowane dwa turnieje w marcu i czerwcu w uproszczonej formie gry – „Wybijanka siatkarska”

 

Szkółka R-S Orlik organizowała szereg imprez rekreacyjno- sportowych dla mieszkańców miasta Ruda Śląska:

 

1 kwietnia został zorganizowany halowy turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2001 na hali Szkoły podstawowej nr 21. Zaproszone zostały szkoły z Bykowiny i Kochłowic, które walczyły o puchar prezesa SRS Orlik Ruda Śląska.

 

Od kwietnia do czerwca klub organizował wspomnianą wcześniej „LIGĘ ORLIKA”. Rozgrywki odbywały się dla rocznika 2000 i młodszych co sobotę na orliku, druga runda rozgrywek odbyła się w formie jedno dniowego turnieju 26 czerwca.

 

Klub SRS Orlik 12 czerwca był współorganizatorem „FESTYNU RODZINNEGO” pod patronatem radnego Władysława Dryja. W ramach festynu klub zorganizował rozgrywki piłkarskie na orliku dla dorosłych oraz gry i zabawy dla dzieci na tartanowym boisku wielofunkcyjnym.

 

W dniu 6 listopada z okazji pierwszego roku istnienia szkółki, zorganizowana została na sali SP 21 impreza rekreacyjno-sportowa „KEEP FIT” Rywalizacja odbywała się w formie wyścigów rzędu. Konkurencje, w których sprawnością wykazały się do pary jeden rodzic oraz dziecko.

 

Druga edycja imprezy sportowej, w której rywalizowały przedszkola – „Wielobój Przedszkolaków” odbyła się 12 listopada na sali SP 21.


Dużym sukcesem klubu jest zaproszenie do współpracy w projekcie AKADEMIA ORLIKA. Organizatorem Akademii Orlika jest Bank Zachodni WBK, patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem jest PSBP (Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy). Program jest obecnie skierowany dla dzieci rocznika 2002, składa się z trzech etapów. I etap NABÓR, II etap WAKACJE Z ORLIKIEM, III etap SZKOLENIE. Jego celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do regularnego uprawiania sportu oraz identyfikacja utalentowanych ruchowo chłopców i dziewcząt, a następnie skierowanie ich do 10-miesięcznej szkółki prowadzonej na wybranych boiskach Orlik (w tym przypadku w Rudzie Śląskiej przez nasz klub). W ramach szkółki dzieci pod okiem doświadczonych trenerów rozwijają swoją sprawność ruchową oraz uczą się podstaw techniki piłkarskiej.

 

Reklama

Zegar

Logowanie

login:
hasło:
Zarejestruj się

Wyniki

Ostatnia kolejka 14
KS Rozwój Katowice 2:0 AF Silent Dąbrowa Górnicza
KS GTV Stadion Śląski 6:0 Zagłebię Sosnowiec S.A.
SRS Orlik Ruda Śląska 1:2 St. Orbita Bukowno
UKS Szopienice 0:0 MUKP Dąbrowa Górnicza

Ostatnie spotkanie

SRS Orlik Ruda ŚląskaSt. Orbita Bukowno
SRS Orlik Ruda Śląska 1:2 St. Orbita Bukowno
2015-06-21, 15:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 15

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Sport.pl

KTO WCHODZI

free counters